Aktualności 2020-05-25T18:55:02+02:00 Zend_Feed_Writer http://edukacja.powiatjanowski.pl/ SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/ <![CDATA[Mundurowi z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Witosa na Jubileuszu 10-lecia PaT na Stadionie Narodowym 23-24 czerwca 2015 r. - 2015-07-06 07:57:28]]>           PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”.  W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego). Uczniowie klas mundurowych: I b i II a uczestniczyli wraz z opiekunami na tym wspaniałym jubileuszu 10-lecia programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" w Warszawie. Celem programu Komendy Głównej Policji jest inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji przy współpracy i wsparciu MSW, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, Biur KGP oraz wielu innych jednostek organizacyjnych. Głównym wydarzeniem są organizowane corocznie ogólnopolskie Przystanki PaT, podczas których społeczność z całego kraju spotyka się na warsztatach twórczej profilaktyki. W tym roku i my mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu. Tegoroczny Przystanek odbył się 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/           PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”.  W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego). Uczniowie klas mundurowych: I b i II a uczestniczyli wraz z opiekunami na tym wspaniałym jubileuszu 10-lecia programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" w Warszawie. Celem programu Komendy Głównej Policji jest inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji przy współpracy i wsparciu MSW, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, Biur KGP oraz wielu innych jednostek organizacyjnych. Głównym wydarzeniem są organizowane corocznie ogólnopolskie Przystanki PaT, podczas których społeczność z całego kraju spotyka się na warsztatach twórczej profilaktyki. W tym roku i my mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu. Tegoroczny Przystanek odbył się 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym.
<![CDATA[GALA SZKOLNYCH TALENTÓW W LO. IM.BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA - 2015-06-29 13:59:37]]>          W środę, 17 czerwca, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja wydarzenia "Gala Szkolnych Talentów". Z prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy prezentujące się talenty w różnych kategoriach. Kolejno zaprezentowały się publiczności następujące osoby: Bartosz Kiszka, Katarzyna Madras, Agnieszka Kowalik i Katarzyna Sęk - jako talenty naukowe, Paulina Chmiel i Izabela Oleszko w kategorii talentów plastycznych, Iga Cudziło i Krzysztof Litka w kategorii sportowej oraz talenty wokalne: Ewelina Galek, Agata Daśko i Piotr Maślach, Marlena Maksim, Izabela Kałuża, Dominika Kaproń i Agata Łukasik, Justyna Lenart, a także niezwykły talent „beatboxowy”- Artur Kozik. Klaudia Portka z partnerem zatańczyli piękną rumbę, a grupa dziewcząt zaprezentowała umiejętności kickboxingu. Sceniczny spryt i dowcip prowadzących: Mateusza Pąka, Michała Gnata i Klaudii Kowal dodawał lekkości całej imprezie.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/          W środę, 17 czerwca, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja wydarzenia "Gala Szkolnych Talentów". Z prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy prezentujące się talenty w różnych kategoriach. Kolejno zaprezentowały się publiczności następujące osoby: Bartosz Kiszka, Katarzyna Madras, Agnieszka Kowalik i Katarzyna Sęk - jako talenty naukowe, Paulina Chmiel i Izabela Oleszko w kategorii talentów plastycznych, Iga Cudziło i Krzysztof Litka w kategorii sportowej oraz talenty wokalne: Ewelina Galek, Agata Daśko i Piotr Maślach, Marlena Maksim, Izabela Kałuża, Dominika Kaproń i Agata Łukasik, Justyna Lenart, a także niezwykły talent „beatboxowy”- Artur Kozik. Klaudia Portka z partnerem zatańczyli piękną rumbę, a grupa dziewcząt zaprezentowała umiejętności kickboxingu. Sceniczny spryt i dowcip prowadzących: Mateusza Pąka, Michała Gnata i Klaudii Kowal dodawał lekkości całej imprezie.  
<![CDATA[Spektakl LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza na finale „Eutrapelii” - 2015-06-24 12:37:37]]>            11 czerwca 2015 r. w Stalowej Woli odbył się Finał XVIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, przebiegającej pod hasłem „Błogosławieni, którzy czynią pokój”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w parafii pw. Opatrzności Bożej. Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej powitał delegacje młodzieży, które przybyły wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego - w sumie 25 szkół. Po Mszy świętej wszyscy udali się do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie Ks. Biskup wraz Patronami Festiwalu wręczył podziękowania i nagrody szkołom, biorącym czynny udział w tej edycji. Podczas gali finałowej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim przestawiła na scenie spektakl pt. „Niezwykłe spotkanie”. Gratulujemy naszym uczniom i ufamy, że to wyróżnienie będzie zachętą do dalszej przygody z teatrem.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/            11 czerwca 2015 r. w Stalowej Woli odbył się Finał XVIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, przebiegającej pod hasłem „Błogosławieni, którzy czynią pokój”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w parafii pw. Opatrzności Bożej. Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej powitał delegacje młodzieży, które przybyły wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego - w sumie 25 szkół. Po Mszy świętej wszyscy udali się do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie Ks. Biskup wraz Patronami Festiwalu wręczył podziękowania i nagrody szkołom, biorącym czynny udział w tej edycji. Podczas gali finałowej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim przestawiła na scenie spektakl pt. „Niezwykłe spotkanie”. Gratulujemy naszym uczniom i ufamy, że to wyróżnienie będzie zachętą do dalszej przygody z teatrem.  
<![CDATA[V Bieg Partyzantów – 11 czerwca 2015 r.  - 2015-06-24 11:53:20]]>          Obchody 71 rocznicy boju partyzanckiego na Porytowym Wzgórzu rozpoczęliśmy            w LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w czwartek 11 czerwca  2015r. V BIEGIEM PARTYZANTÓW.
        23 uczestników przebiegło w upalnym dniu dystans z rynku na miejsce bitwy (12km). Przy pomniku, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypomnieli kilka faktów związanych z walkami a po złożeniu kwiatów Pani Dyrektor Alicja Gąbka wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy.
14 czerwca 2015r. Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego i młodzieży wzięli  udział w uroczystościach rocznicowych przygotowanych przez Starostwo Powiatowe. Uświetnił je występ naszych uczniów, którzy przygotowali część artystyczną.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/          Obchody 71 rocznicy boju partyzanckiego na Porytowym Wzgórzu rozpoczęliśmy            w LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w czwartek 11 czerwca  2015r. V BIEGIEM PARTYZANTÓW.         23 uczestników przebiegło w upalnym dniu dystans z rynku na miejsce bitwy (12km). Przy pomniku, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypomnieli kilka faktów związanych z walkami a po złożeniu kwiatów Pani Dyrektor Alicja Gąbka wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. 14 czerwca 2015r. Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego i młodzieży wzięli  udział w uroczystościach rocznicowych przygotowanych przez Starostwo Powiatowe. Uświetnił je występ naszych uczniów, którzy przygotowali część artystyczną.
<![CDATA[To był już szósty Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie! - 2015-06-23 07:44:17]]>           W dn. 11-12 czerwca uczestniczyłyśmy z Panią Emilią Żuber w kolejnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Wydarzenie to dało nam niepowtarzalną okazję
do spotkania młodych kinomanów z 39 szkół z całej Polski, którzy realizują swoje pierwsze filmy, dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują różne przedsięwzięcia filmowe.
           Pierwszym punktem programu była gala powitalna w Centrum Koferencyjno-Kongresowym. Zaraz po niej odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i nauczycieli, podczas których podsumowaliśmy cały rok pracy z projektem „Filmoteka Szkolna.Akcja!”.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/           W dn. 11-12 czerwca uczestniczyłyśmy z Panią Emilią Żuber w kolejnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Wydarzenie to dało nam niepowtarzalną okazję do spotkania młodych kinomanów z 39 szkół z całej Polski, którzy realizują swoje pierwsze filmy, dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują różne przedsięwzięcia filmowe.            Pierwszym punktem programu była gala powitalna w Centrum Koferencyjno-Kongresowym. Zaraz po niej odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i nauczycieli, podczas których podsumowaliśmy cały rok pracy z projektem „Filmoteka Szkolna.Akcja!”.
<![CDATA[Absolwenci Technikum Samochodowego wyjadą na staż do Niemiec - 2015-06-19 11:06:44]]>  

        Kolejna grupa absolwentów Technikum Samochodowego wyjedzie już 26 czerwca na trzymiesięczny staż zawodowy do Niemiec w ramach programu ERASMUS + pt. "Technologia ma przyszłość - staże dla absolwentów szkół technicznych". Głównym celem projektu staży zagranicznych, który realizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu jest zwiększenie aktywności na europejskim rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z peryferyjnych obszarów Lubelszczyzny.   

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/           Kolejna grupa absolwentów Technikum Samochodowego wyjedzie już 26 czerwca na trzymiesięczny staż zawodowy do Niemiec w ramach programu ERASMUS + pt. "Technologia ma przyszłość - staże dla absolwentów szkół technicznych". Głównym celem projektu staży zagranicznych, który realizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu jest zwiększenie aktywności na europejskim rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z peryferyjnych obszarów Lubelszczyzny.   
<![CDATA[I Wojewódzki Festyn "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna" - 2015-06-18 13:11:50]]>          W dniu 1 czerwca 2015 roku w Lublinie odbył się festyn , w ramach którego społeczność LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza wraz ze szkolnymi przedstawicielami grupy PaT uczestniczyła w zrywie wolnych serc. W tym dniu Sympatycy PaT wraz z Dyrektorem szkoły p. Alicją Gąbką oraz opiekunką grupy p. Bożeną Czaplą aktywnie uczestniczyli w działaniach przygotowanych przez organizatorów.    
         Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin. Festyn objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Rolnictwa, Ministra Obrony Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Impreza została zorganizowana przy współpracy z licznymi służbami i instytucjami, których przedstawiciele zaszczycili zebranych swoją obecnością.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/          W dniu 1 czerwca 2015 roku w Lublinie odbył się festyn , w ramach którego społeczność LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza wraz ze szkolnymi przedstawicielami grupy PaT uczestniczyła w zrywie wolnych serc. W tym dniu Sympatycy PaT wraz z Dyrektorem szkoły p. Alicją Gąbką oraz opiekunką grupy p. Bożeną Czaplą aktywnie uczestniczyli w działaniach przygotowanych przez organizatorów.              Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin. Festyn objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Rolnictwa, Ministra Obrony Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Impreza została zorganizowana przy współpracy z licznymi służbami i instytucjami, których przedstawiciele zaszczycili zebranych swoją obecnością.  
<![CDATA[AGNIESZKA KOWALIK – LAUREATKĄ XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - 2015-06-15 12:38:16]]>        W dniach 1 i 2 czerwca odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym udział brała uczennica LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Agnieszka Kowalik z klasy IIF wraz z opiekunem p. Elżbietą Tylus.
       Ostatnia część konkursowych zmagań odbyła się w kompleksie klasztornym w Niepokalanowie, założonym przez o. Maksymiliana Marię Kolbego.
        Pierwszego dnia  wszyscy finaliści mieli okazję wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym Nabożeństwie Słowa w przyklasztornej  Kaplicy św. Maksymiliana.
        Następnie uczestnicy w (117 osób) rozwiązywali pisemny test ze znajomości Księgi Jonasza, Ewangelii św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich.  Musieli oni m.in. wykazać się wiedzą na temat ofiary kadzenia, a także rodowodu prorokini Anny.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/        W dniach 1 i 2 czerwca odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym udział brała uczennica LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Agnieszka Kowalik z klasy IIF wraz z opiekunem p. Elżbietą Tylus.        Ostatnia część konkursowych zmagań odbyła się w kompleksie klasztornym w Niepokalanowie, założonym przez o. Maksymiliana Marię Kolbego.         Pierwszego dnia  wszyscy finaliści mieli okazję wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym Nabożeństwie Słowa w przyklasztornej  Kaplicy św. Maksymiliana.         Następnie uczestnicy w (117 osób) rozwiązywali pisemny test ze znajomości Księgi Jonasza, Ewangelii św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich.  Musieli oni m.in. wykazać się wiedzą na temat ofiary kadzenia, a także rodowodu prorokini Anny.  
<![CDATA[Biegnij po zdrowie - 2015-06-15 12:04:18]]>

            Po uroczystym otwarciu Zoomu Natury, w piątkowe popołudnie na terenie Parku odbyły się biegi w ramach Pikniku Zdrowotnego. W blisko 30 stopniowym  upale rywalizowało kilkadziesiąt młodych biegaczy startując na dwu trasach. Trasa krótsza prowadziła alejkami w Parku Rekreacji, dłuższa biegła dookoła Zalewu. Na wszystkich startujących w biegu czekała na mecie woda dla ochłody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali, puchary, medale i nagrody rzeczowe które wręczał Starosta Janowski Jerzy Bielecki.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/             Po uroczystym otwarciu Zoomu Natury, w piątkowe popołudnie na terenie Parku odbyły się biegi w ramach Pikniku Zdrowotnego. W blisko 30 stopniowym  upale rywalizowało kilkadziesiąt młodych biegaczy startując na dwu trasach. Trasa krótsza prowadziła alejkami w Parku Rekreacji, dłuższa biegła dookoła Zalewu. Na wszystkich startujących w biegu czekała na mecie woda dla ochłody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali, puchary, medale i nagrody rzeczowe które wręczał Starosta Janowski Jerzy Bielecki.
<![CDATA[Warto czytać książki - Promujemy czytelnictwo na przykładzie filmu animowanego Sekret Eleonory - 2015-06-15 10:43:17]]>         Film Sekret Eleonory, w reżyserii Dominiqua Monfery`a to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki,   w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film może nieść także wartość terapeutyczną dla tych, którzy doświadczają kłopotów podobnych do tych, jakie gnębią Nataniela, głównego bohatera fabuły. Film został doceniony    na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, gdzie w 2010 roku dostał Nagrodę Specjalną.
       Projekcja filmu w Bibliotece została przygotowana w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w tym roku pod hasłem Cała Polska czyta   w bibliotekach.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/         Film Sekret Eleonory, w reżyserii Dominiqua Monfery`a to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki,   w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film może nieść także wartość terapeutyczną dla tych, którzy doświadczają kłopotów podobnych do tych, jakie gnębią Nataniela, głównego bohatera fabuły. Film został doceniony    na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, gdzie w 2010 roku dostał Nagrodę Specjalną.        Projekcja filmu w Bibliotece została przygotowana w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w tym roku pod hasłem Cała Polska czyta   w bibliotekach.  
<![CDATA[Bartosz Kiszka uczeń LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Finalistą 61 Olimpiady Chemicznej - 2015-06-15 10:27:12]]>          W dniu 29 maja 2015 roku, w Sali Wydziału Chemii UMCS odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom 61 Olimpiady Chemicznej.
Bartosz Kiszka, uczeń klasy IA został finalistą tejże olimpiady. Jako finalista uzyskał liczbę punktów niewiele niższą od dolnej granicy przedziału punktów dla laureatów. Finaliści Olimpiady Chemicznej otrzymują najwyższą ocenę – celującą z chemii na zakończenie nauki w klasie, do której uczęszczali. Ponadto zostają zwolnieni z pisemnego egzaminu maturalnego z chemii (otrzymują 100%) oraz uzyskują wstęp bez rekrutacji na wszystkie uczelnie przyrodnicze w Polsce oraz większość Akademii Medycznych. Bartek przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem naszego nauczyciela chemii – pana Piotra Jakubca.
 

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/          W dniu 29 maja 2015 roku, w Sali Wydziału Chemii UMCS odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom 61 Olimpiady Chemicznej. Bartosz Kiszka, uczeń klasy IA został finalistą tejże olimpiady. Jako finalista uzyskał liczbę punktów niewiele niższą od dolnej granicy przedziału punktów dla laureatów. Finaliści Olimpiady Chemicznej otrzymują najwyższą ocenę – celującą z chemii na zakończenie nauki w klasie, do której uczęszczali. Ponadto zostają zwolnieni z pisemnego egzaminu maturalnego z chemii (otrzymują 100%) oraz uzyskują wstęp bez rekrutacji na wszystkie uczelnie przyrodnicze w Polsce oraz większość Akademii Medycznych. Bartek przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem naszego nauczyciela chemii – pana Piotra Jakubca.  
<![CDATA[V Bieg Partyzantów - 2015-06-11 11:03:26]]>  


            Już po raz piąty z janowskiego rynku wyruszył Bieg Partyzantów. Tą cykliczną, imprezę organizuje janowskie Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Kilka minut po godzinie dziewiątej, po małej rozgrzewce wyruszyła młodzież na trasę biegu ku pomnikowi na miejscu bitwy partyzanckiej nad rzeką Branwią. Trasa biegu liczy kilka kilometrów, a prowadzi malowniczymi Lasami Janowskimi.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/               Już po raz piąty z janowskiego rynku wyruszył Bieg Partyzantów. Tą cykliczną, imprezę organizuje janowskie Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Kilka minut po godzinie dziewiątej, po małej rozgrzewce wyruszyła młodzież na trasę biegu ku pomnikowi na miejscu bitwy partyzanckiej nad rzeką Branwią. Trasa biegu liczy kilka kilometrów, a prowadzi malowniczymi Lasami Janowskimi.
<![CDATA[JAK DZIAŁA MOJA GMINA’’- REALIZACJA KOLEJNEGO ETAPU PROJEKTU - 2015-06-10 10:25:33]]>             25 maja 2015r. drużyny reprezentujące klasy drugie LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wzięły udział w biegu terenowym po janowskim Zoomie Natury. Gościliśmy również drużynę z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Było to kolejne działanie  w ramach projektu  Jak działa moja gmina? , w którym uczestniczy 15 szkół z różnych rejonów Polski.

        Uczestnicy biegu musieli się wykazać wiedzą o kompetencjach i działaniach samorządu gminnego. Rywalizację wygrała klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa II b, trzecie II d.

         Po biegu wspólnie z Dyrektor Szkoły Alicją Gąbką i opiekunką całego przedsięwzięcia mgr Marią Krzosek spotkaliśmy się z naszymi Samorządowcami: Burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem, Przewodniczącą Rady  Miejskiej Ewą Janus, Sekretarz Urzędu Miejskiego Bożeną Czajkowską.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/             25 maja 2015r. drużyny reprezentujące klasy drugie LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wzięły udział w biegu terenowym po janowskim Zoomie Natury. Gościliśmy również drużynę z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Było to kolejne działanie  w ramach projektu  Jak działa moja gmina? , w którym uczestniczy 15 szkół z różnych rejonów Polski.         Uczestnicy biegu musieli się wykazać wiedzą o kompetencjach i działaniach samorządu gminnego. Rywalizację wygrała klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa II b, trzecie II d.          Po biegu wspólnie z Dyrektor Szkoły Alicją Gąbką i opiekunką całego przedsięwzięcia mgr Marią Krzosek spotkaliśmy się z naszymi Samorządowcami: Burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem, Przewodniczącą Rady  Miejskiej Ewą Janus, Sekretarz Urzędu Miejskiego Bożeną Czajkowską.
<![CDATA[SUKCES UCZNIÓW LO IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W KONKURSIE „ LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA” - 2015-06-03 09:43:56]]>           Dnia 27 maja 2015 roku w Suściu odbyło się posumowanie VII edycji  Konkursu Ekologiczno- Regionalnego  :Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna”. Konkurs patronatem objęli  Lubelski Kurator Oświaty oraz Marszałek  Województwa Lubelskiego.
Bieżąca edycja konkursu przebiegała  pod hasłem „Eko-smaki Lubelszczyzny” i poświęcona była  ekologicznej produkcji rolnej, zdrowej żywności, kuchni regionalnej i tradycyjnym potrawom.
            W  specjalnym wydaniu gazetki szkolnej uczestnicy konkursu zaprezentowali  lokalne uprawy, ich wykorzystanie w regionalnej kuchni w gospodarstwach domowych, przetwórstwie i gastronomii.  Przedstawili  także znaczenie  ekologicznych gospodarstw rolnych w Małych Ojczyznach oraz wpływ jakości żywności na zdrowie człowieka

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/           Dnia 27 maja 2015 roku w Suściu odbyło się posumowanie VII edycji  Konkursu Ekologiczno- Regionalnego  :Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna”. Konkurs patronatem objęli  Lubelski Kurator Oświaty oraz Marszałek  Województwa Lubelskiego. Bieżąca edycja konkursu przebiegała  pod hasłem „Eko-smaki Lubelszczyzny” i poświęcona była  ekologicznej produkcji rolnej, zdrowej żywności, kuchni regionalnej i tradycyjnym potrawom.             W  specjalnym wydaniu gazetki szkolnej uczestnicy konkursu zaprezentowali  lokalne uprawy, ich wykorzystanie w regionalnej kuchni w gospodarstwach domowych, przetwórstwie i gastronomii.  Przedstawili  także znaczenie  ekologicznych gospodarstw rolnych w Małych Ojczyznach oraz wpływ jakości żywności na zdrowie człowieka
<![CDATA[Warto się uczyć rzemiosła - 2015-06-03 09:17:53]]>  

        Oktawia Bartoszek ze szkoły podstawowej w Janowie Lubelskim będzie reprezentować powiat janowski w finale ogólnopolskiego konkursu, pn.: „Jakie znasz zawody?”. Siedmioletnią Oktawię doceniono za fotografię, której dziewczynka nadała tytuł „krawiec”. Wyróżnienie na szczeblu regionalnym konkursu zdobyła też pięcioletnia Justynka Jaszek z przedszkola w Dzwoli, która wykonała pracę plastyczną, dotyczącą jednego z zawodów rzemieślniczych.

            Radości z osiągnięć najmłodszych nie kryje Bożena Dębiec - Kierownik Biura Cechu Rzemiosł w Janowie Lubelskim. - W ten sposób promujemy zawody rzemieślnicze wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pamiętajmy, że szkoła zawodowa i nauka w zakładzie rzemieślniczym nie zamyka ścieżki edukacyjnej ucznia - wręcz przeciwnie. Ona zwiększa jego szanse na rynku pracy, czego przykładem jest Sylwia Szostak - uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. To właśnie Sylwia pokazuje, że warto się uczyć rzemiosła - przekonuje pani Bożena.

]]>
2020-05-25T18:55:02+02:00 2020-05-25T18:55:02+02:00 http://praca.powiatjanowski.pl/newsy_p_827.html SP Janów Lubelski info@powiatjanowski.pl http://powiatjanowski.pl/           Oktawia Bartoszek ze szkoły podstawowej w Janowie Lubelskim będzie reprezentować powiat janowski w finale ogólnopolskiego konkursu, pn.: „Jakie znasz zawody?”. Siedmioletnią Oktawię doceniono za fotografię, której dziewczynka nadała tytuł „krawiec”. Wyróżnienie na szczeblu regionalnym konkursu zdobyła też pięcioletnia Justynka Jaszek z przedszkola w Dzwoli, która wykonała pracę plastyczną, dotyczącą jednego z zawodów rzemieślniczych.             Radości z osiągnięć najmłodszych nie kryje Bożena Dębiec - Kierownik Biura Cechu Rzemiosł w Janowie Lubelskim. - W ten sposób promujemy zawody rzemieślnicze wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pamiętajmy, że szkoła zawodowa i nauka w zakładzie rzemieślniczym nie zamyka ścieżki edukacyjnej ucznia - wręcz przeciwnie. Ona zwiększa jego szanse na rynku pracy, czego przykładem jest Sylwia Szostak - uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. To właśnie Sylwia pokazuje, że warto się uczyć rzemiosła - przekonuje pani Bożena.