Wyszukiwarka

Osiągnięcia uczniów


Oferta edukacyjna
opublikowano: 2016-03-18 08:30:00

więcej
To był już szósty Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie!
opublikowano: 2015-06-23 07:44:17

          W dn. 11-12 czerwca uczestniczyłyśmy z Panią Emilią Żuber w kolejnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Wydarzenie to dało nam niepowtarzalną okazję
do spotkania młodych kinomanów z 39 szkół z całej Polski, którzy realizują swoje pierwsze filmy, dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują różne przedsięwzięcia filmowe.
           Pierwszym punktem programu była gala powitalna w Centrum Koferencyjno-Kongresowym. Zaraz po niej odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i nauczycieli, podczas których podsumowaliśmy cały rok pracy z projektem „Filmoteka Szkolna.Akcja!”.

więcej
AGNIESZKA KOWALIK – LAUREATKĄ XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
2015-06-15 12:38:16

       W dniach 1 i 2 czerwca odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym udział brała uczennica LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Agnieszka Kowalik z klasy IIF wraz z opiekunem p. Elżbietą Tylus.
       Ostatnia część konkursowych zmagań odbyła się w kompleksie klasztornym w Niepokalanowie, założonym przez o. Maksymiliana Marię Kolbego.
        Pierwszego dnia  wszyscy finaliści mieli okazję wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym Nabożeństwie Słowa w przyklasztornej  Kaplicy św. Maksymiliana.
        Następnie uczestnicy w (117 osób) rozwiązywali pisemny test ze znajomości Księgi Jonasza, Ewangelii św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich.  Musieli oni m.in. wykazać się wiedzą na temat ofiary kadzenia, a także rodowodu prorokini Anny.
 

więcej
Bartosz Kiszka uczeń LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Finalistą 61 Olimpiady Chemicznej
2015-06-15 10:27:12

         W dniu 29 maja 2015 roku, w Sali Wydziału Chemii UMCS odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom 61 Olimpiady Chemicznej.
Bartosz Kiszka, uczeń klasy IA został finalistą tejże olimpiady. Jako finalista uzyskał liczbę punktów niewiele niższą od dolnej granicy przedziału punktów dla laureatów. Finaliści Olimpiady Chemicznej otrzymują najwyższą ocenę – celującą z chemii na zakończenie nauki w klasie, do której uczęszczali. Ponadto zostają zwolnieni z pisemnego egzaminu maturalnego z chemii (otrzymują 100%) oraz uzyskują wstęp bez rekrutacji na wszystkie uczelnie przyrodnicze w Polsce oraz większość Akademii Medycznych. Bartek przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem naszego nauczyciela chemii – pana Piotra Jakubca.
 

więcej
SUKCES UCZNIÓW LO IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W KONKURSIE „ LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA”
2015-06-03 09:43:56

          Dnia 27 maja 2015 roku w Suściu odbyło się posumowanie VII edycji  Konkursu Ekologiczno- Regionalnego  :Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna”. Konkurs patronatem objęli  Lubelski Kurator Oświaty oraz Marszałek  Województwa Lubelskiego.
Bieżąca edycja konkursu przebiegała  pod hasłem „Eko-smaki Lubelszczyzny” i poświęcona była  ekologicznej produkcji rolnej, zdrowej żywności, kuchni regionalnej i tradycyjnym potrawom.
            W  specjalnym wydaniu gazetki szkolnej uczestnicy konkursu zaprezentowali  lokalne uprawy, ich wykorzystanie w regionalnej kuchni w gospodarstwach domowych, przetwórstwie i gastronomii.  Przedstawili  także znaczenie  ekologicznych gospodarstw rolnych w Małych Ojczyznach oraz wpływ jakości żywności na zdrowie człowieka

więcej
Biegnij po zdrowie
2015-06-15 12:04:18

            Po uroczystym otwarciu Zoomu Natury, w piątkowe popołudnie na terenie Parku odbyły się biegi w ramach Pikniku Zdrowotnego. W blisko 30 stopniowym  upale rywalizowało kilkadziesiąt młodych biegaczy startując na dwu trasach. Trasa krótsza prowadziła alejkami w Parku Rekreacji, dłuższa biegła dookoła Zalewu. Na wszystkich startujących w biegu czekała na mecie woda dla ochłody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali, puchary, medale i nagrody rzeczowe które wręczał Starosta Janowski Jerzy Bielecki.

więcej
JAK DZIAŁA MOJA GMINA’’- REALIZACJA KOLEJNEGO ETAPU PROJEKTU
2015-06-10 10:25:33

            25 maja 2015r. drużyny reprezentujące klasy drugie LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wzięły udział w biegu terenowym po janowskim Zoomie Natury. Gościliśmy również drużynę z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Było to kolejne działanie  w ramach projektu  Jak działa moja gmina? , w którym uczestniczy 15 szkół z różnych rejonów Polski.

        Uczestnicy biegu musieli się wykazać wiedzą o kompetencjach i działaniach samorządu gminnego. Rywalizację wygrała klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa II b, trzecie II d.

         Po biegu wspólnie z Dyrektor Szkoły Alicją Gąbką i opiekunką całego przedsięwzięcia mgr Marią Krzosek spotkaliśmy się z naszymi Samorządowcami: Burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem, Przewodniczącą Rady  Miejskiej Ewą Janus, Sekretarz Urzędu Miejskiego Bożeną Czajkowską.

więcej
OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE MŁODYCH Z BIBLIĄ
2015-05-21 08:51:21

        W dniach od 13 – 14 maja na Jasnej Górze spotkali się zwycięzcy etapów diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, by wspólnie przygotować się do zmagań na etapie finałowym. LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza reprezentowała Agnieszka Kowalik (IIF) wraz z opiekunem p. Elżbietą Tylus.

         Pierwszego dnia wysłuchaliśmy  dwóch konferencji pt. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i „U matki Słowa” a także oglądaliśmy wystawę poświęconą kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

        Następnie uczestniczyliśmy  we mszy św. w Kaplicy MB na Jasnej Górze, którą celebrował  abp Wacław Depo. Po zakończonej Eucharystii wszyscy otrzymaliśmy różańce poświęcone przez metropolitę i  wspólnie odmawialiśmy modlitwę różańcową.

więcej

osiągniącia uczniów
czas wolny
wucieczki i kolonie

Kanały RSS