Wyszukiwarka

Aktualności


Mundurowi z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Witosa na Jubileuszu 10-lecia PaT na Stadionie Narodowym 23-24 czerwca 2015 r.
opublikowano: 2015-07-06 07:57:28

          PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”.  W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego). Uczniowie klas mundurowych: I b i II a uczestniczyli wraz z opiekunami na tym wspaniałym jubileuszu 10-lecia programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" w Warszawie. Celem programu Komendy Głównej Policji jest inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji przy współpracy i wsparciu MSW, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, Biur KGP oraz wielu innych jednostek organizacyjnych. Głównym wydarzeniem są organizowane corocznie ogólnopolskie Przystanki PaT, podczas których społeczność z całego kraju spotyka się na warsztatach twórczej profilaktyki. W tym roku i my mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu. Tegoroczny Przystanek odbył się 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym.

więcej
GALA SZKOLNYCH TALENTÓW W LO. IM.BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA
opublikowano: 2015-06-29 13:59:37

         W środę, 17 czerwca, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja wydarzenia "Gala Szkolnych Talentów". Z prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy prezentujące się talenty w różnych kategoriach. Kolejno zaprezentowały się publiczności następujące osoby: Bartosz Kiszka, Katarzyna Madras, Agnieszka Kowalik i Katarzyna Sęk - jako talenty naukowe, Paulina Chmiel i Izabela Oleszko w kategorii talentów plastycznych, Iga Cudziło i Krzysztof Litka w kategorii sportowej oraz talenty wokalne: Ewelina Galek, Agata Daśko i Piotr Maślach, Marlena Maksim, Izabela Kałuża, Dominika Kaproń i Agata Łukasik, Justyna Lenart, a także niezwykły talent „beatboxowy”- Artur Kozik. Klaudia Portka z partnerem zatańczyli piękną rumbę, a grupa dziewcząt zaprezentowała umiejętności kickboxingu. Sceniczny spryt i dowcip prowadzących: Mateusza Pąka, Michała Gnata i Klaudii Kowal dodawał lekkości całej imprezie.
 

więcej
Spektakl LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza na finale „Eutrapelii”
2015-06-24 12:37:37

           11 czerwca 2015 r. w Stalowej Woli odbył się Finał XVIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, przebiegającej pod hasłem „Błogosławieni, którzy czynią pokój”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w parafii pw. Opatrzności Bożej. Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej powitał delegacje młodzieży, które przybyły wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego - w sumie 25 szkół. Po Mszy świętej wszyscy udali się do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie Ks. Biskup wraz Patronami Festiwalu wręczył podziękowania i nagrody szkołom, biorącym czynny udział w tej edycji. Podczas gali finałowej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim przestawiła na scenie spektakl pt. „Niezwykłe spotkanie”. Gratulujemy naszym uczniom i ufamy, że to wyróżnienie będzie zachętą do dalszej przygody z teatrem.
 

więcej
To był już szósty Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie!
2015-06-23 07:44:17

          W dn. 11-12 czerwca uczestniczyłyśmy z Panią Emilią Żuber w kolejnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Wydarzenie to dało nam niepowtarzalną okazję
do spotkania młodych kinomanów z 39 szkół z całej Polski, którzy realizują swoje pierwsze filmy, dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują różne przedsięwzięcia filmowe.
           Pierwszym punktem programu była gala powitalna w Centrum Koferencyjno-Kongresowym. Zaraz po niej odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i nauczycieli, podczas których podsumowaliśmy cały rok pracy z projektem „Filmoteka Szkolna.Akcja!”.

więcej
I Wojewódzki Festyn "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna"
2015-06-18 13:11:50

         W dniu 1 czerwca 2015 roku w Lublinie odbył się festyn , w ramach którego społeczność LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza wraz ze szkolnymi przedstawicielami grupy PaT uczestniczyła w zrywie wolnych serc. W tym dniu Sympatycy PaT wraz z Dyrektorem szkoły p. Alicją Gąbką oraz opiekunką grupy p. Bożeną Czaplą aktywnie uczestniczyli w działaniach przygotowanych przez organizatorów.    
         Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin. Festyn objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Rolnictwa, Ministra Obrony Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Impreza została zorganizowana przy współpracy z licznymi służbami i instytucjami, których przedstawiciele zaszczycili zebranych swoją obecnością.
 

więcej
V Bieg Partyzantów – 11 czerwca 2015 r. 
2015-06-24 11:53:20

         Obchody 71 rocznicy boju partyzanckiego na Porytowym Wzgórzu rozpoczęliśmy            w LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w czwartek 11 czerwca  2015r. V BIEGIEM PARTYZANTÓW.
        23 uczestników przebiegło w upalnym dniu dystans z rynku na miejsce bitwy (12km). Przy pomniku, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypomnieli kilka faktów związanych z walkami a po złożeniu kwiatów Pani Dyrektor Alicja Gąbka wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy.
14 czerwca 2015r. Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego i młodzieży wzięli  udział w uroczystościach rocznicowych przygotowanych przez Starostwo Powiatowe. Uświetnił je występ naszych uczniów, którzy przygotowali część artystyczną.

więcej
Absolwenci Technikum Samochodowego wyjadą na staż do Niemiec
2015-06-19 11:06:44

 

        Kolejna grupa absolwentów Technikum Samochodowego wyjedzie już 26 czerwca na trzymiesięczny staż zawodowy do Niemiec w ramach programu ERASMUS + pt. "Technologia ma przyszłość - staże dla absolwentów szkół technicznych". Głównym celem projektu staży zagranicznych, który realizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu jest zwiększenie aktywności na europejskim rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z peryferyjnych obszarów Lubelszczyzny.   

więcej
AGNIESZKA KOWALIK – LAUREATKĄ XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
2015-06-15 12:38:16

       W dniach 1 i 2 czerwca odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym udział brała uczennica LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza Agnieszka Kowalik z klasy IIF wraz z opiekunem p. Elżbietą Tylus.
       Ostatnia część konkursowych zmagań odbyła się w kompleksie klasztornym w Niepokalanowie, założonym przez o. Maksymiliana Marię Kolbego.
        Pierwszego dnia  wszyscy finaliści mieli okazję wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym Nabożeństwie Słowa w przyklasztornej  Kaplicy św. Maksymiliana.
        Następnie uczestnicy w (117 osób) rozwiązywali pisemny test ze znajomości Księgi Jonasza, Ewangelii św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich.  Musieli oni m.in. wykazać się wiedzą na temat ofiary kadzenia, a także rodowodu prorokini Anny.
 

więcej

osiągniącia uczniów
czas wolny
wucieczki i kolonie

Kanały RSS